Seramik Yüzey Temizliği İçin Uygun Makinalar

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Seramik Yüzey Temizliği İçin Uygun Makinalar

Seramik fayanslar banyo ve tuvaletlerin zeminlerinde tercih ediliyor olsa da çok şık olmalarından dolayı birçok zeminde de tercih edilebiliyor. Seramik yüzeyler temizlenmesi en zor yüzeylerin başında gelmektedir. Seramik yüzey temizliği için kullanılacak temizlik malzemelerinin içerisinde asidik maddelerin olmaması gerekir. Aksi durumda seramik fayanslarda renk solması durumu meydana gelebilir. Seramik yüzey temizliği için uygun makinalar bulunmaktadır. Bu makinaların neler olduğunu, seramik yüzey temizliğinin nasıl yapılması gerektiği ve birçok sorunun cevabını yazının devamında bulabilirsiniz.

 

Seramik Yüzey Temizliği Nasıl Yapılır?

Seramik yüzey temizliği ev ve iş yerlerinde temizliği zor olan bir iştir. Temizlik yaparken seramik yüzeyin renginin solması, çizilmesi gerçekleşebilir. Peki seramik yüzey temizliği nasıl yapılır?

 

Seramik yüzeylerin temizliğini yapmadan önce yüzey üzerinde bulunan kiri, toprağı, küçük taşları süpürge yardımıyla çekmelisiniz. Aksi durumda zemin temizliği yaparken bu küçük taşlar seramik fayansın çizilmesine neden olabilir. Mop temizlik ürünleri zemin temizliğinde kiri bir yerden başka bir yere götürmesinden dolayı fayanslarda ve derzlerde kirler yok olmayacaktır. Yok olmayan bu kirler derz ve fayansların kirli görünmesine neden olurken düzgün temizlenmemesi durumunda kalıcı kirlere de neden olacaktır. Birçok zemin çeşidi için uygun olan zemin temizleme makinaları ile seramik yüzeylerinde temizliğini kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Seramik Yüzey Temizlik Makinaları

Seramik yüzeylerin hijyenik bir şekilde temizlenebilmesi için seramik yüzey temizliği için uygun makinalar arasından seçim yapmalısınız. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz zemin temizlik makineleri sahip oldukları özel zemin fırçaları ile her zemine olduğu gibi seramik zeminlerin temizliğine de oldukça uygundur. Zemin temizliğine uygun bu fırçalar zemin üzerinde bulunan küçük taşları arasına alarak zeminin çizilmesini engellemektedir.

 

Derzlerde biriken kirler temizlenmeye temizlenme gri hatta siyah renge bürünmektedir. Bu hem estetik olarak hem de hijyenik olarak hiç güzel olmayan kirler ile zemin temizleme makineleri ile derz temizliğine uygun temizlik ürünlerini kullanarak eski parlak haline dönüştürebilirsiniz. Seramik yüzeyler küçük-büyük her alanda kullanılabilir. Hastane, otel, ofis, belediye, resmi kurumlar gibi alanların zeminlerinde çoğunlukla seramik fayans bulunmaktadır. Her işletme için seramik yüzey temizlik makinaları bulunmasından dolayı modeller arasında buna göre seçim yapabilirsiniz.

 

Size Uygun Seramik Yüzey Temizleme Makinası

Endüstriyel temizlik makineleri üreten çoğu kaliteli firmanın seramik yüzeylerin temizliği için uygun makinası bulunmaktadır. Bu makineler arasında seçim yaparken size uygun modelin seçilebilmesi için temizlenecek zeminin alanı ve fiziki yapısının bilinmesinde fayda vardır. Küçük m2 ye sahip bir alan ise küçük kompakt seramik yüzey temizleme makinası, 1.000 m2 den büyük bir alan ise daha büyük ve güçlü modellerin seçilmesi gerekir. Büyük alanlar için küçük modellerin seçilmesi durumunda zemin temizliği yarıda kesilebilir.

 

Otel, hastane, alışveriş merkezi, havaalanı gibi işletmelerin zemin temizliğinde Labomat, markasının  güçlü donanımlara sahip arkadan itişli ya da binicili zemin temizleme makinaları tercih edilebilir. Bu iki seçenek arasında seçim yaparken dar alanlara da girebilecek kompakt modellerin tercihinin yapılmasıyla tüm zemin kolaylıkla temizlenebilir. Seramik yüzey için uygun kombine temizlik makineleri de bulunmaktadır. Hem süpürücü hem de silici özelliği bulunan kombine temizlik makinaları zemin üzerinde tek geçişte bu iki işlemi de profesyonel bir şekilde yapmaktadır. Vakum motorları sayesinde temizlenen zeminin üzerindeki ıslaklığı da kurutmasıyla yoğun insan trafiğinin olduğu alışveriş merkezi, hastane işletmeler tarafından yoğun talep görmektedir.

 

İşletmenizin seramik yüzey temizliğinde hızlı ve üstün performans görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Tel : 0 312 394 75 00

 

Gsm : 0 555 800 39 50

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018